دستگاه شیرینگ

شیرینگ پک در واقع روشی برای بسته بندی محصولات است و دستگاه شیرینگ پک وسیله ای است که با استفاده از حرارت و گرما فیلم شیرینگ را به راحتی به دور محصول یا کالا به سایز و اندازه آن جمع میکند. این دستگاه با توجه به صنایع و کاربرد های متفاوت، انواع مختلفی دارد که شامل دستگاه های شیرینگ پک تونلی، کابینی به صورت اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی میشود. این روش بسته بندی به دلیل سریع و با کیفیت و ارزان بودن محبوبیت از محبوبیت بالایی در صنایع برخوردار میباشد.

فیلم شیرینگ چیست؟

فرقی نمیکند چه کالا یا محصولی را خریداری میکنیم؛ من، شما یا کارخانجات و شرکت های بزرگ. بسته بندی و سهولت حمل و نقل و جابجایی همیشه یکی از دغدغه های مهم انسان ها بوده است. یکی از بهترین و معروف ترین ابزار هایی که این مهم را فراهم میکند نایلون یا فیلم شیرینگ و بسته بندی محصولات بدست آن میباشد.

فیلم شیرینگ نوعی پلاستیک پلیمری نازک، شفاف و حساس به گرما میباشد که حرارت دادن به آن باعث میشود به راحتی تغییر شکل دهد. این فیلم به دلیل جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و آب، ارزان بودن و وزن کم در صنایع تولیدی کاربرد های فراوانی دارد. همچنین فیلم شیرینگ مورد استفاده در صنایع غذایی و کارخانجات بسته به کاربرد آنها متفاوت میباشند. فیلم هایی که در کارخانجات استفاده میشود معمولا مقاومت و ضخامت بالاتری دارند و از آنها برای جلوگیری از شکستگی و خش دار شدن کالا و محصولات استفاده میشود.

نحوه کارکرد دستگاه شیرینگ

دستگاه شیرینگ پک دارای چند بخش میباشد:

ابتدا محصول وارد بخش دوخت میشود. این بخش دارای یک تیغه دوخت میباشد و باعث میشود که فیلم مورد نظر دور محصول قرار بگیرد و نگه داشته شود تا وارد قسمت بعدی شود و عملیات بعدی انجام شود. نوع دوخت میتواند به صورت سیمی یا آلومینیومی باشد اما هرکدام از آنها کاربرد و قیمت متفاوتی دارند.
این دستگاه دارای یک تونل حرارتی نیز میباشد که فیلم های شیرینگ با عبور کالا یا محصول از این تونل و با استفاده از حرارت به روی آن ها کشیده و جمع میشوند. این تونل حرارتی ممکن گازی و یا برقی باشد. و همچنین دمای آن به بالای 180 درجه سانتی گراد میرسد.

در انتهای دستگاه فن های خنک کننده وجود دارند که با جریان هوا، شیرینگ جمع شده روی محصول را خنک و منقبض میکند.
تقریبا تمام دستگاه های شیرینگ عملکردی شبیه به هم دارند. تفاوت آن ها ممکن است در سرعت بسته بندی و اندازه های بسته بندی باشد. در ادامه انواع دستگاه های شیرینگ پک را بررسی خواهیم کرد.

دستگاه شیرینگ تونلی

دستگاه شیرینگ تونلی معمولا در کارخانجات و شرکت های صنعتی بزرگ مورد استفاده قرار میگیرند و سرعت بسته بندی بالایی نیز دارند. در این دستگاه ها از فیلم های POF و PVC استفاده میشود.

دستگاه شیرینگ پک تونلی هم انواع مختلفی دارد. شیرینگ پک گازی برقی و دوگانه سوز(گازی و برقی) سه نوع مختلف دستگاه شیرینگ پک تونلی هستند که عملکر تقریبا مشابهی دارند و تفاوت آن در نوع منبع سوخت آنها است.

قسمت حرارتی در دستگاه شیرینگ گازی با سوخت گاز کار میکند و برای مناطقی که گاز شهری ندارند پیشنهاد نمیشود. قسمت حرارتی هم در شیرینگ پک برقی با برق کار میکند. هر کدام از این مدل ها مزایا و معایبی دارند و باید ببینید کدام یک میتوانند برای شما کاربرد بهتری داشته باشند.

دستگاه شیرینگ پک تونلی

دستگاه شیرینگ کابینی

شیرینگ کابینی دستگاهی است که اغلب برای بسته بندی محصولات و کالاهای کوچک از قبیل کتاب ها، دیسک ها، محصولات غذایی، محصولات دارویی و بهداشتی، نوشیدنی ها و محصولات الکتریکی مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگاه های کابینی بصورت نیمه اتوماتیک هستند و عملکرد آن ها به این صورت است که ابتدا محصول به شکل دستی داخل بخش غلاف نایلون قرار میگیرد و سپس به بخش حرارتی برده میشود و در آنجا عملیات انقباض و بسته بندی فیلم شیرینگ با حرارت صورت میگیرد. این دستگاه مناسب هر نوع فیلم شیرینگ از قبیل pp، po و pvc میباشد.

همچنین در دستگاه شیرینگ پک کابینی امکان تنظیم حرارت قسمت حرارتی و همچنین مدت زمان بسته بندی میباشد. فرآیند بسته بندی هر محصول حدود 10 ثانیه طول میکشد و در هر ساعت حدود 250 محصول بسته بندی میشود. از دستگاه شیرینگ پک کابینی معمولا در رستوران ها، هتل ها، مطبخ ها، قنادی ها و کارگاه های کوچک استفاده میشود.

شیرینگ پک کابینی

تفاوت شیرینگ دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

در دستگاه های شیرینگ دستی از کمترین تعداد موتور استفاده میشود و عملیات دوخت و برش با دست صورت میگیرد. تفاوت اصلی دستگاه های شیرینگ نیمه اتومات و اتومات در سرعت بسته بندی محصولات میباشد. دستگاه شیرینگ نیمه اتومات به طور متوسط 150 محصول در هر ساعت و دستگاه اتومات به طور متوسط 500 محصول در ساعت را بسته بندی میکند.

انواع دستگاه شیرینگ پک با توجه به کیفیت و کارکردشان با قیمت های متفاوت تولید میشوند. توصیه میشود با خرید از سایت ها و شرکت های معتبر از کیفیت و طول عمر آن ها مطمئن شوید

شما میتوانید انواع دستگاه های شیرینگ پک را با بهترین کیفیت و قیمت در سایت ما مشاهده کنید و شیرینگ پک اقساطی و غیر اقساطی را خریداری کنید. در نظر داشته باشید که باید دستگاهی را خریداری کنید که در کنار قیمت ارزان کیفیت و بازدهی بالایی داشته باشد چرا که خرید هر دستگاه ارزانی ارزش خرید ندارد.

کلام آخر

کارخانه ایران پک محصولات خود را با ضمانت کالا به شما عزیزان ارائه میکند و شما می توانید دستگاه مد نظر خود را سفارش داده و با اطمینان خرید کنید برای اطلاع از قیمت و مدل های مد نظر خود از ما مشاوره دریافت کنید و بهرتین مشاوره را بز ما دریافت کنید و با گروه ما در  تماس باشید.