وبلاگ

10 نکته حیاتی که قبل از خرید دستگاه شیرینگ باید به آن توجه کنید!!!

نکته های انتخاب و خرید دستگاه شیرینگ

خرید دستگاه صنعتی یکی از مهم ترین و پرچالشترین وظایف برای کارخانه داران است و باید با دقت زیادی انجام شود. اگر شما نتوانید دستگاه مناسب خود را تهیه کنید نه تنها باعث پیشرفت خط تولید شما نمیشود، بلکه ممکن است دچار مشکل شوید. با ما همراه باشید تا 10 نکته که قبل از انتخاب و خرید دستگاه شیرینگ باید در نظر گرفت را بررسی کنیم.

نکات مهم انتخاب و خرید دستگاه شیرینگ

1.ابعاد دستگاه

یکی از ساده ترین نکاتی که باید به ان توجه کنید طول و عرض دستگاه است. حتما قبل از خرید محلی که قرار است دستگاه در آنجا قرار بگیرد را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که دستگاه بدون مشکل میتواند جا بگیرید و ورودی آن سوله یا اتاق امکان و اجازه عبور دستگاه را بدهد. بهتر است دستگاه را نزدیک خروجی ی انبار قرار دهید تا جابه جایی کالاها آسانتر شود.

2.ابعاد محصول شما

دستگاه های شیرینگ در ابعاد متنوعی ساخته میشوند و شما هرنوع محصولی را میتوانید با آنها شیرینک کنید. دقت کنید که اندازه بزرگترین محصول خود را در نظر بگیرید. یا اگر در اینده نزدیک احتمال تولید کالای جدید و بزرگتری دارید، ابعاد کوره خود را بزرگتر انتخاب کنید تا محصول داخل کوره به خوبی حرکت کنید.هنگام خرید نایلون نیز باید عرض محصول خود را بیان کنید تا با توجه به آن ، فیلم شیرینگ مناسب را به شما معرفی کنند.

3.شرایط محیطی کارخانه

یکی از مهم ترین نکات خرید دستگاه شیرینگ شرایط سوله و یا کارخانه شما است. این موضوع اهمیت زیادی دارد و باید مواردی که در ادامه ذکر شده اند را قبل خرید در نظر بگیرید.

دستگاه شیرینگ پک

آیا فشار گاز مناسب است؟

نحوه ی عملکرد دستگاه شیرینگ به این صورت است که کالا به همراه نایلون وارد تونل حرارتی شده و سپس نایلون با گرمای داخل کوره، جمع میشود.برای درست کار کردن دستگاه های شیرینگ تونلی شما باید گاز صنعتی داشته باشید و فشار گاز خانگی برای اینکار کافی نیست. دستگاه های برقی با المنت داخل کوره را گرم میکنند و نیازی به گاز ندارند.

نوع برق سوله

برخی از مناطق فقط مجوز برق تکفاز را به تولیدی ها میدهند و برخی دیگر 3فاز. هنگام خرید، نوع برق دستگاه را نیز در نظر بگیرید. مجموعه ایران پک برای راحتی مشتریان ، هر 3 نوع برق را ارائه میدهد. امکان سفارش به صورت تکفاز، سه فازو سه فاز/تکفاز وجود دارد.

وجود گردو خاک و رطوبت

این مورد کاملا بدیهی است. تمامی دستگاه های صنعتی نیاز به محیطی پاکیزه برای کارکردن دارند و نباید در معرض باران و یا گرد و خاک قرار بگیرند. تابلو برق دارای محافظ است اما اگر در معرض رطوبت زیاد قرار بگیرد امکان اتصالی وجود دارد. پس دستگاه را در محلی تمیز و مناسب قرار دهید.

4.نوع محصول

بعضی از محصولات امکان فاسد یا خراب شدن در برابر حرارت را دارند و نمیتوان با دمای معمولی آن هارا شیرینگ کرد . در این شرایط باید با کارشناس فنی صحبت کرد تا دستگاهی سفارشی برای شما ساخته شود. دستگاه های سفارشی به صورت اختصاصی برای نیاز شما طراحی و ساخته میشوند.

5.کیفیت دستگاه و ظرفیت بسته بندی در ساعت

هر دستگاهی حداکثر توان مشخصی در ساعت دارد و این موضوع یکی از مهم ترین نکات خرید دستگاه شیرینگ پک است. این ظرفیت باید با توان خط تولید شما همخوانی داشته باشد تا خط تولیدی منسجم و منظم داشته باشید. ماشین شیرینگ پک ایران پک فقط به یک اپراتور نیاز دارد و در ساعت بین 300تا 500بسته را شیرینگ میکند.

6.میزان بودجه خود را در نظر بگیرید.

قیمت دستگاه های شیرینگ یکی از نکاتی است که باید به صورت ویژه به آن توجه کنید. قطعا خرید این دستگاه بسیار ضروری است اما باید مسائل اقتصادی را نیز در نظر گرفت. برخی از کارخانجات مانند ایران پک برای کمک و کسب رضایت مشتریان، فروش خود را به صورت اقساطی انجام میدهند تا همه بتوانند آن را تهیه کنند.

دستگاه شیرینگ به 3 رنگ

7.نوع بسته بندی

در روش شیرینگ کناره های محصول کمی باز میماند و کامل وکیوم نمیشود. اگر شما میخواهید محصول کامل پک شود بهتر است دستگاه چهارطرف دوخت ال یا کابینی را تهیه کنید تا کالای شمارا با سلفون کاملا شیرینگ کند. یا اگر محصول شما بطری است باید دستگاه تونلی اتومات تهیه کنید. شیرینگ پک اتوماتیک بدلیل داشتن جک پیش برنده بطری ها را به صورت مرتب و منظم شرینک میکند. برای کسب اطلاعات بیشتر، توصیه میشود مقاله تفاوت دستگاه شیرینگ تونلی و شیرینگ پک کابینی را مطالعه کنید.

8.خرید از تولید کننده نه واسطه

متاسفانه در سالهای اخیر بازار دلالان و واسطه ها در صنعت گرم شده است و در تلاشند تا با زحمت کم سود بالایی را بدست بیاورند. خرید از تولید کننده مزایای زیادی دارد. قیمت مناسب ، ضمانت کیفیت، مشاوره تخصصی و گارانتی واقعی فقط بخشی از مزایای خری از تولید کننده هستند که واسطه به هیچ عنوان نمیتواند این موارد را تامین کند.

9. توجه به شرایط گارانتی

تمامی لوازمی که خریداری میشوند باید حداقل 6ماه گارانتی داشته باشند و کیفیت محصول خود را ضمانت کنند. حتما شرایط گارانتی را در قرارداد مطالعه کنید تا در اینده دچار مشکل نشوید. ممکن است قطعات گرانبها شامل گارانتی نشود و در آینده نتوانید از این مزیت استفاده کنید. تمامی دستگاه های ایران پک یکسال گارانتی طلایی تعویض قطعات دارند.

10.مشورت با مشتریان سابق

اخرین نکته ای که باید در خرید دستگاه شیرینگ در نظر بگیرید، استفاده از تجربه ی مشتریان سابق است. قطعا کسانی که قبلا دستگاه را تهیه کردند میتوانند شما را بهتر راهنمایی کنند. اگر شرایط بازدید حضوری از کارخانه را ندارید، میتوانید از دستگاه های فروخته شده در منطقه خودتان بازدید کنید.

در این مقاله تلاش کردیم تا تمامی نکاتی که هنگام خرید دستگاه شرینک باید به آن توجه کرد را بیان کنیم. اگر برای خرید نیاز به راهنمایی دارید میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و بعد از دریافت مشاوره تخصصی ، بهترین دستگاه را انتخاب کنید.